Více

České MTV se Óčko nebojí – těší se na ni!

V poslední době neustále dostávám otázku, jestli se Óčko bojí české MTV. Už od loňska, kdy bylo jasné, že MTV přijde, odpovídám stejně – Óčko se MTV nebojí. My se dokonce na spuštění české MTV těšíme.

Možná to zní paradoxně, že vítáme příchod konkurence, ale je to tak. Česká verze MTV je totiž pro nás konkurencí spíše v novinových komentářích a internetových diskusích, ale v boji o diváky považujeme za hlavní konkurenci někoho jiného. Pokud totiž má MTV na českém trhu uspět, bude muset mít jinou dramaturgii, jiný obsah, než má Óčko.

Kdyby totiž Nova chtěla jenom česko-slovenskou hudební televizi, tak by si licenci od MTV kupovat nemusela. Stačilo by vyrábět pořady u nás, jako to děláme my, a nakoupit hudební klipy, ke kterým má Óčko stejný přístup jako MTV. Každý rozumný televizní manažer, který by platil licenci za provoz národní verze MTV, se bude snažit využít maximum obsahu, získat maximum pořadů z archivu MTV, ke kterým má díky licenci přístup. A my manažery Novy rozhodně uznáváme a víme, že jsou velmi rozumní a úspěšní.

My jsme několik let s MTV jednali a víme, že na českém trhu nelze provozovat českou verzi MTV tak, aby byla zisková. Proto jsme se také na licenci nedohodli. Nova je v jiné situaci – její hlavní televizní stanice vydělává tolik, že i v dnešní těžké době si může dovolit provoz MTV dotovat. My jim přejeme, aby jejich ztráta byla co nejmenší, protože se to pozitivně projeví na české hudební scéně, ale již sedmiletá zkušenost – a zkušenost MTV z jiných východoevropských trhů, které jsou větší než ten český – je jiná. Jediným ziskovým modelem, jak provozovat hudební televizi na podobném trhu, je právě Óčko. A jsme zase u toho – na vznik přímé konkurence Óčka není potřebná licence MTV, ta je spíše překážkou.

Česká MTV je pro nás určitě výzvou. Zatímco stanice sama o sobě pro nás takovou konkurencí není, některé pořady se samozřejmě budou překrývat. Víme, že u takovýchto pořadů je taktikou Novy nasazovat je ve stejném čase jako u konkurence, což u pár pořadů budeme my, a masivní podporou na hlavním kanále Novy oslovit diváky. Jenže mezi Óčkem a Novou je dost rozdílů. Především máme jinou cílovou skupinu – naši diváci se až tak na Novu nedívají a tak je taková propagace neosloví. Óčko je také dostupné pro každého, na každé myslitelné platformě, zdarma.

České MTV ale bude divákům dostupné jen v rámci placených balíčků na satelitu a v kabelových sítích. Možná se objeví v nabídce IPTV, ale rozhodně ne v základní nabídce. Bude na tom stejně, jako jsou na tom další kanály MTV už dnes. Jediný rozdíl bude v tom, že přibude jedna česká MTV, ale všechny budou placené, pro běžného diváka z naší cílové skupiny nepřístupné. Óčko je ale ve všech základních placených nabídkách. Je v digitálním pozemním vysílání, kde česká MTV nikdy nebude. Ze satelitu je možné nás přijímat zdarma, bez jakéhokoliv placeného balíčku satelitních operátorů – ale i v jejich nabídkách jsme.

Samozřejmě počítáme s tím, že budeme zpočátku srovnáváni s MTV ve všem. Bude se sledovat, jaká hudební hvězda přišla na akci MTV a kdo se ukázal třeba na našich pravidelných Hudebních cenách Óčka. Naši zaměstnanci a spolupracovníci se budou potkávat s lidmi z českého MTV a budou porovnávat fungování obou televizí. Budou debatovat o svých zkušenostech a stěžovat si na nás, šéfy.

Ale to všechno povede především k jedné věci – všichni zaměstnanci z Óčka budou chtít mít pocit, že svoji práci dělají dobře a že v porovnání s MTV jsou úspěšnější. Česká MTV určitě bude mít spoustu věcí, které budou dělat lépe než my. Budeme se jim proto chtít vyrovnat a být lepší, abychom i v těchto virtuálních soubojích obstáli. Už jsem zmiňoval, že MTV nepovažujeme za konkurenci v souboji o diváka. Ale je to konkurence ve fungování televizní stanice. Přinutí nás k lepším výkonům, protože budete chtít být lepší a úspěšnější. Poradíte mi tedy někdo nějaký důvod, proč bychom se měli české MTV bát a naopak, proč bychom její příchod na český trh neměli vítat?

Martin
Martin (neregistrovaný) 88.146.73.---
19. 11. 2009 22:35 Nový

Já nikdy satelit neměl a taky o něm neuvažuji a óčko mi bohatě

Já nikdy satelit neměl a taky o něm neuvažuji a óčko mi bohatě vystačí. Děkuji panu Balvínovi za to, že už po 2 měsících se dohodl s telefonikou a šíří alespoň óčko v digitálu na kanále 64 v Praze. Po dobu, kterou óčko nevysílalo, mi moc chybělo.

Zix
Zix (neregistrovaný) 89.176.27.---
6. 11. 2009 17:35 Nový

To je buzerant

To je buzerant,určitě se nebojej když je jasný že MTV bude každej víc sledovat a navíc ty co budou mít tu Europu Cinemu chystaj taky hudební program.

Jan Potůček
Jan Potůček (neregistrovaný) 89.176.9.---
6. 11. 2009 19:28 Nový

Až na toho buzeranta zajímavý

Až na toho buzeranta zajímavý postřeh.

Dušan Najbrt
Dušan Najbrt (neregistrovaný) 90.182.197.---
15. 11. 2009 10:08 Nový

MTV budou sledovat pouze abonenti satelitních platforem.A těch moc

MTV budou sledovat pouze abonenti satelitních platforem.A těch moc není.Zatím co Očko vysílá volně a je zachytitelné v celé Evropě tak MTV bude vysílat pouze na území Česka a Slovenska a to kodovaně.Jiří Balvín není buzerant.To jste maximálně vy dva.

Jan H.
Jan H. (neregistrovaný) 80.239.242.---
20. 11. 2009 20:27 Nový

Já si to myslím taky

Já si to myslím taky. MTV Czech nebude vážnější konkurent Óčka.

Milan
Milan (neregistrovaný) 62.204.236.---
25. 11. 2009 15:18 Nový

Už by mohlo Óčko začít vysílat ve formátu 16:9 a v HD

Už by mohlo Óčko začít vysílat ve formátu 16:9 a v HD kvalitě.

Hůůů
Hůůů (neregistrovaný) 194.213.207.---
27. 11. 2009 15:31 Nový

Zlatý Óčko a né vypatlaný pořady pro třináctiletý na eMTýVýčku

Zlatý Óčko a né vypatlaný pořady pro třináctiletý na eMTýVýčku. Už to neni, co bejvalo před lety. Howgh.

ROBERT
ROBERT (neregistrovaný) 93.99.117.---
29. 11. 2009 14:36 Nový

KOUKAM NA MTV CZECH A MUZU RICT ZE ZADNY ZAZRAK ZATIM

KOUKAM NA MTV CZECH A MUZU RICT ZE ZADNY ZAZRAK ZATIM ,OPRAVDU OCKO ZATIM NEJLEPSI
JAK V CESKE HUDBE TAK HLAVNE V MODERATORECH JSOU PROSTE SUPER .TAK HODNE ZDARU.OCKU!!

MTV CZECH NOVA -ZATIM CELKEM ZKLAMANI SEM OD TOHO CEKAL VIC!!!

A NAVIC PISOU NA CS LINK ZE BUDE ZDARMA POUZE DO KONCE ROKU A POTOM BUDE PLACENA
TAKZE SEM ZVEDAVY CO UDELA SKYLINK-SKYLINK POUZIVAM ZATIM NIKDE NA NETU
O PLACENI NENI ZMINKA UVIDIME KE KONCI ROKU.

ROBERT
ROBERT (neregistrovaný) 93.99.117.---
29. 11. 2009 22:11 Nový

SPUSTILY MTV

SPUSTILY MTV -SKY LINK 21.15 HOD A CESKA MUZIKA JE ZDE TAKY TAKZE BERU ZPET ASI TO BUDE OPRAVDU KONKURENT STANICE OCKO POKUD OPRAVU NEBUDE PLACENE .

ZATIM SUPER.

pelda
pelda (neregistrovaný) 81.90.161.---
1. 12. 2009 1:20 Nový

očko tv a konkurence mtv??

očko tv a konkurence mtv?? nenehcte se vysmát, to je neporovnatelné. a samozřejmě plusové body patří mtv. co očko nabízí?? langerovou, kryšofa, vypsanou fixu, mandrage, farnou. tod vše. co nabízí mtv? adrenalin, reality show, muziku, legraci. co chcete, to v jejich programu najdete. obrovský plus je eng dabing a cz titulky - tímto se člověk, který nemá možnost zahraničního studia, nejlépe naučí eng výslovnost a porozumění. a pořady? dj divák nebo freesbee? jednou za 14 dní možná by bylo efektivní, ale na MTV a to prostě nestačí. Mtv toho prostě nabízí daleko víc, pořad Travise Pastrany je v adrenalinových sportech stejný pojem, jako Gretzky v hokeji. Kdo má rád drsnější humor, Fur tv ho dostane smíchem na kolena. A muzika na MTV? směs neokoukanýho, každý klip je jiný žánr. Pane Balvíne, asi to zde nečtete, ale kdyby náhodou, tak jsem byl váš velký fanoušek, ale očko tv opravdu padá ke dnu a připomíná mi venezuelské telenovely - neuvidím to několik dní a stejně o nic nepřijdu. TV očko se stává nudnou stanicí a jediné co vás drží jakš takš ve sledovanosti, je přístupnost. Ovšem např. Skylink nabízí za 250 kč měsíčně nejen mtv cz, ale i dalších x skvělých programů. Je otázkou času, než si to člověk, který dosposud satelit nemá, uvědomí a přejde na na nějakého operátora. Věřte tomu, že pak tv očko klesne sledovanost na minimum.

ROBERT
ROBERT (neregistrovaný) 93.99.117.---
14. 12. 2009 22:16 Nový

mtv 2 no hruza sem nasrany skylink to zakodavali takze zlaty ocko

mtv 2 no hruza sem nasrany skylink to zakodavali takze zlaty ocko zase opet zvitezilo

dekuji vsem ocka ze jste zustali v nabidce jako free moc diky

pevy
pevy (neregistrovaný) 82.99.141.---
16. 12. 2009 19:43 Nový

Pane Balvíne, české MTV určitě přímou konkurencí pro Óčko není

Pane Balvíne, české MTV určitě přímou konkurencí pro Óčko není, to máte (bohužel) pravdu. Jednak jeho dostupnost je, (a asi ještě i dlouho bude) menší, než FTA vysílání Óčka. Svým formátem je to ale o něčem jiném, než (primárně) o muzice (naštěstí pro Óčko). Jenomže to neznamená, že Óčko je tak dobrý program, to ani náhodou! Podle mne by právě Óčko potřebovalo pořádnou konkurenci jako prase drbání !! Jeho bohorovná působnost na českém trhu, kde se tváří, že nic lepšího už divákům ani předložit nemůže, je docela zarážející. Já sice nejsem z primárně cílové skupiny diváků, na které by Óčko mělo cílit (mám už věkově nějaký ten rok navrch :-), ale nemyslím si, že by moji mladší "spoludiváci" před programem Óčka nějak omdlévali blahem. Nyní Vás (stále ještě) zachraňuje poměrně snadná dostupnost, ale nenechte se uchlácholit tímto stavem, jistě nebude trvat věčně.

boristajgr
boristajgr Login: boristajgr
2. 1. 2016 19:55 Nový

MTV vs. Óčko

Když se Vám nelíbí, že nejedou v HD kvalitě, pusťte si v podstatě jakoukoliv pop radiovou stanici, tam hrají úplně stejné s..čky, nebude vás štvát obraz ani jestli si konkurují nebo ne.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+