Více

Blogy

Co s průšvihem jménem Talentmania?

Jan Potůček Jan Potůček
Televize Nova má problém. Sice zvítězila v nedělním souboji úvodních dílů talentových soutěží, ale je to Pyrrhovo vítězství. V průměrné sledovanosti porazila Primu o 200 tisíc dospělých diváků, z vývoje křivky sledovanosti je ale vidět, že diváci od její Talentmanie utíkali ke konkurenční soutěži Česko Slovensko má talent. Příště už může Talent reálně porazit Talentmanii. A to je problém.

Kde jsou ty nové přijímače pro Skylink ICE ?

David Rácz David Rácz
Před necelým měsícem se Jaromír Glisník – výkonný ředitel společnosti Trade Tec, která provozuje Skylink v ČR, přes tento server žiníroval, že již první tři sat.přijímače získaly certifikát Skylink ready. Šlo o přístroje DiZiPiA DS4H-35IRS, Go SAT GS7050 HDi a Topfield SBI-2050. Tyto uvedené přijímače jsou však „hádečkové“. Zajímalo mne, kdy a jaké budou v ČR nabízeny pro standardní vysílání (SD), neboť se stále nejvíce prodávají sat.komplety pro standardní rozlišení obrazu.

Celostátní Meteo-kanál už je nutný !

David Rácz David Rácz
Už před léty, min.v roce 2002 při devastujících povodních na našem území, jsem se zabýval myšlenkou, že by bylo třeba zřídit Meteo – kanál dostupný i jinou cestou, než-li je internet. V sobotu dostala velká a důležitá část naší vlasti opět vodní zásah na solar. Po nich jsem přehodnotil a změnil svůj názor, specializovaná TV stanice zaměřená výhradně na předpověď a vývoj počasí nad územím naší země je už nutná!

Janeček si sníží plat. Kolik ČT ušetří?

Jan Potůček Jan Potůček
O pět procent sníží od Nového roku generální ředitel České televize Jiří Janeček základní platy všech ředitelů ČT na prvním a druhém stupni řízení. A začne hned u sebe. Ostatních zaměstnanců ČT se změna nedotkne, platy jim zůstanou stejné. Ředitelské úspory se prý hodí na digitalizaci a na pokrytí dalších potřebných nákladů televize.

Digi TV odstřihla piráty

Jan Potůček Jan Potůček
Nemilé překvapení čekalo minulý týden na tisíce diváků satelitní služby Digi TV. Náhle jim zčernala obrazovka a snad kromě zpravodajského kanálu ČT 24 nemohli sledovat vůbec nic. Provozovatel služby se rázně vypořádal s piráty – změnil kódovací systém a odříznul tak diváky, kteří Digi TV sledovali bez toho, aniž by za příjem této služby platili.

Rána z čistého nebe

Lukáš Polák Lukáš Polák
Těsně před půl šestou odpolední jsem se šel podívat na Interview ČT 24 s Milanem Fridrichem, stále ještě ředitelem zpravodajství České televize. Kdo by čekal, že se o prázdninách nebude dít nic zásadního, těžce by se mýlil. K těmto prázdninám zatím přirovnání okurková sezóna nějak nesedí. Alespoň to platí pro náš web. Byl jsem bohužel mezi těmi, kteří by nečekali, že se téměř večer ještě něco stane, natož natolik zásadního. Obrazovku počítače jsem tedy vyměnil na půl hodiny za televizor.

Žena hledá farmáře

Jan Potůček Jan Potůček
Přiznám se, že mě to překvapilo. Někdy koncem června jsme na DigiZone.cz vydali krátkou zprávu o tom, že televize Prima odvysílá 14. července úvodní díl chystané reality show Farmář hledá ženu a že tato soutěž pak bude nejspíš pokračovat letos na podzim. Nějakou dobu se nic nedělo, aktualita měla průměrnou čtenost, několik stovek návštěv. Minulý týden došlo ke zlomu…

Premier League klesne v ČR sledovanost

David Rácz David Rácz
Bude velice zajímavé sledovat nadcházející dny a týdny. Fotbalový svátek – Premier League, který startuje 14.srpna, v den zahájení programu DIGI Sport, by měl opět obrovskou sledovanost. Záměrně používám minulý čas, neboť to zatím vypadá, že nastane pravý opak. Po tom, co nedávno deník Sport informoval své čtenáře o chystané změně ve vysílacích právech a o tom, že Nova Sport už nebude moci tyto zápasy vysílat, chybí těmto divákům nějaké pozitivum…

Trafikanti, nástup!

Jan Potůček Jan Potůček
Personální rošády v České televizi už přestávají překvapovat. Jiří Janeček za sedm let svého ředitelování předvedl už tolik personálních veletočů, že je skoro zbytečné pozastavovat se nad tím, že dva ze čtyř manažerů, po kterých chtěl vypracovat projekt restrukturalizace programů ČT, tyto projekty poslušně předají někomu jinému, a ten je bude naplňovat.

Adrian Sarbu ve Varech. Bulvár nikde

Jan Potůček Jan Potůček
Drtivá většina českých novinářů ho osobně nikdy nepotkala a velká část by ho ani nepoznala. Vždyť Adrian Sarbu, prezident a generální ředitel mediální skupiny CME, které patří televize Nova, dal českým médiím všeho všudy jediný rozhovor (letos na jaře magazínu Hospodářských novin Proč ne?!). Lze se tedy vůbec divit tomu, že na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech nechával výkvět české seriózní žurnalistiky i bulváru zcela chladným?

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+