Více

Blogy

Jaké budou poslední dny STV3

David Křížka David Křížka
Už žádný odklad konce sportovního kanálu veřejnoprávní televize Trojky se již konat nebude. Vyplývá to z programových plánů Slovenské televize pro 26. týden, v němž se můžeme přesvědčit, že Trojka 30. června skutečně skončí. Poslední dny Trojky budou v duchu repríz velkých sportovních událostí. Pondělí 27. června a následující den bude patřit po většinu dne půlhodinovým sumářům ze všech dní MS ve fotbale 2010 a cyklistické Tour de France.

Dálkový příjem rozhlasu v Praze nejen z Ostravy a Vídně

Lukáš Polák Lukáš Polák
Ve středu 1. června se uskutečnila pravděpodobně na dlouhou dobu jedna z posledních výluk zajímavá i pro mě jako obyvatele našeho hlavního města. Možná mi to nebudete věřit, ale při zlepšených podmínkách je z Jižního Města vidět vysílač Liberec – Ještěd, respektive spíše tato hora, na přímý dohled, tedy samozřejmě kromě dalších lokalit, jako jsou například Bezděz a České středohoří vůbec. Jako lovec vzdálených signálů jsem si výluku pochopitelně nemohl nechat ujít.

Když se neschopnost vydává za nepřízeň trhu

Jan Potůček Jan Potůček
Důvody, které udává dnes už bývalé vedení televize Public za příčinu krachu tohoto nepochopitelného programu, jsou dost úsměvné. Manažeři, kteří dopustili vysílání z pozemních digitálních vysílačů, o kterém věděli, že na něj nemají peníze a každým dnem jim tak naskakuje neuvěřitelný dluh, by zasloužili exekuci vlastního majetku a ne nového investora, kterým jim prý dovolí pokračovat v novém televizním projektu, co má odstartovat letos v září.

Od začátku konce Public TV až k jejímu reálnému konci...

Kryštof Zindr Kryštof Zindr
Včera ukončila své vysílání další poměrně nová česká televizní stanice Public TV. Svůj konec oznámila teprve toto úterý, náznaky jejího konce se však začaly objevovat již před několika měsíci. První náznak, že Public TV má nějaký problém, přišel v první třetině března tohoto roku, když byl snížen datový tok této televize ve vysílání DVB-T.

Na návštěvě u… vysílače Buková hora

Lukáš Polák Lukáš Polák
Není to tak úplně přesné. To jsem se jen opět snažil přilákat čtenáře našeho webu ke svému blogu. Buková hora ovšem figuruje v tomto textu dosti podstatným způsobem. Nebýt jí, tak by vůbec nevznikl. Právě na dnešní den totiž naplánovaly České Radiokomunikace výluku vysílání z této lokality, a tak jsem si opět jako lovec vzdálených signálů přišel na své…

Co poslouchám

Lukáš Polák Lukáš Polák
K napsání následujících řádků mě donutila především řada negativních reakcí, které se objevily na mém blogu pod textem věnovaným soutěži s Leošem Marešem. Proč neposlouchám tuzemské rozhlasové stanice? Mám k tomu poměrně jednoduchý důvod. V době, kdy jsem byl teenager, mi bylo tak nějak jedno, co mám naladěno. Poslouchal jsem Evropu 2, Radio City, legendární a dnes již neexistující Zlatou Prahu a některé další stanice…

Naladili jste ČRo Helena

Jan Potůček Jan Potůček
Helena Vondráčková a její muž Martin Michal jsou velmi vtipná dvojka. Stěžovat si na Radiožurnál, že od roku 2008 nehraje Heleniny hity a údajně tím porušuje zákon, by snad nemohl vymyslet nikdo jiný než pohoršený manžel/manažer slábnoucí pěvecké hvězdy, jíž klesá prodej desek. Písně Heleny Vondráčkové prý patří mezi národní bohatství, které by měl veřejnoprávní rozhlas opečovávat.

Z Berlína do Brna za pár sekund

Lukáš Polák Lukáš Polák
Lze absolvovat výlet z hlavního města našich severních sousedů do jihomoravské metropole? Ale samozřejmě – na rozhlasových vlnách. Zvykli jsme si na to, že ve výhodných lokalitách posloucháme stanice z okolních krajů. Běžnému posluchači, který je pouze konzumentem už to ani nepřijde. Co na tom, že je v Praze možné poslouchat vysílače, jako jsou Ještěd, Buková hora, Krašov a další? Lovec dálkových signálů ale pochopitelně při výluce některého z nich zajásá a okamžitě zasedá k rádiu.

Výluka rozhlasu z Harrachova přišla vhod

Lukáš Polák Lukáš Polák
Začalo nám krásné počasí a naplno se nám také rozjely výluky VKV i televizních vysílačů. Pro lovce vzdálených nebo vzdálenějších signálů vždy znamení, že by měl být na pozoru. Co se nového na uvolněných kmitočtech objeví, lze tipovat jen stěží, tedy s výjimkou silných vysílačů například v blízkosti hranic. V pondělí 23. května přišla vhod výluka krkonošské frekvence 107,9 MHz, kde je běžné možné zachytit Český rozhlas Sever z lokality Čertova hora.

Italská modlitba versus Lady Gaga

Lukáš Polák Lukáš Polák
Lovci vzdálených signálů by se měli mít na pozoru vždy, protože není jasné, kdy je dobré příjmové podmínky zastihnou. Na druhou stranu jsou poměrně přesně stanovená časová období, kdy by skutečně měli dávat pozor a u svých přijímačů, ať už jsou rozhlasové nebo televizní, měli sedět častěji, než je obvyklé. Jedním takovým je výskyt takzvané sporadické vrstvy Es, která do tuzemska dokáže přinést stovky, ale i klidně tisíce kilometrů vzdálené signály. A ta doba přichází právě teď.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+