Více

Blogy

Nic proti Milanu Uhdemu, ale…

Jan Potůček Jan Potůček
Milan Uhde se stal novým předsedou Rady České televize. Dostal přesvědčivých dvanáct hlasů z patnácti a rovnou slíbil, že bude pokračovat ve velmi kritickém přístupu k vedení ČT. To může být na jednu stranu dobře, na druhou však je třeba vzpomenout i na jeho někdejší ultimativní výroky na adresu nejúspěšnějšího seriálu ČT současnosti Vyprávěj, který chtěl Uhde stahovat z obrazovky (ačkoli do programu nemá jako radní ČT co mluvit).

Podzim na Nově aneb nic nového

Jiří Job Jiří Job
V pondělí představila nejsledovanější česká televize svoje podzimní programové schéma, z něhož vyplívá, že letos bude podzim nejhorší podzim, co kdy na Nově mohl být. Nova chce vsadit hlavně na domácí tvorbu, ale je tu otázka: „vyplatí se jí to?“. Nova pravděpodobně sazí na domácí tvorbu proto, že v poslední době vedly na jejím kanálu Nova Cinema hlavně české filmy jako Slunce, seno… a podobně. Ale české filmové trháky, které Nova chce na podzim odvysílat, jsou už také odsunuté, jako např…

Zamindrákovaný Jan & Radim v Českých médiích

Jan Potůček Jan Potůček
Člověk se někdy neubrání smíchu. Je to už pár měsíců, co lobbistický web Česká média Jaroslava Berky začal programově rušit přímé odkazy na články DigiZone.cz ve svém monitoringu, zatímco u ostatních webů, od kterých podobně jako od nás krade články s jejich úvodními odstavci, je prolinkovává dál. Snad nám tím chtěl dál najevo, že nejsme důvěryhodný zdroj (proč nás ale dál přebírá, bez souhlasu našeho vydavatele a autorů textů, které vykrádá, je otázka – asi na právníka).

Prima zajímá lidi víc než Nova

Jan Potůček Jan Potůček
Možná to pro vás nebude žádný objev, ale už je to potvrzené i čísly. Tisková konference Primy k podzimním programovým novinkám zajímala čtenáře na internetu víc než stejně zaměřená konference Novy, která proběhla o dva dny dříve. Pokud srovnáme hodinovou návštěvnost DigiZone.cz, který nabídnul z obou akcí online zpravodajství formou speciálního článku, pak za první hodinu tiskové konference Novy dosáhl tento web 5 620 zhlédnutých stran, kdežto za první hodinu středeční tiskovky Primy jich měl 6 

Žena za pultem 2: Jak Týden vaří z vody

Jan Potůček Jan Potůček
Je léto, mediální okurková sezóna, ale i by tak neměli novináři a jejich šéfové slevovat ze základních zásad žurnalistiky…

Příjem multiplexu 3 z Pradědu na vzdálenost 193 km

Lukáš Polák Lukáš Polák
Před pár dny vydala společnost Czech Digital Group sérii tiskových zpráv, v nichž informovala o významném rozšíření multiplexu 3 mimo jiné z libereckého Ještědu, znojemské Kraví hory nebo pardubické lokality Krásné. Pro mě osobně byl největší výzvou jesenický Praděd. Analogovou televizi (kanál ČT 1, 50. kanál) chytám v Praze, podobně je na tom i VKV. Frekvence 1 chodí dokonce s RDS.

Duhanova volba

Jan Potůček Jan Potůček
Pro mnoho lidí to bylo velké překvapení. Zvlášť pak pro kolegy novináře, kteří už od středy produkovali zaručené zprávy o tom, že Rada Českého rozhlasu ve čtvrtek nového generálního ředitele nezvolí, protože politici chtějí volbu do podzimního výběru šéfa České televize pozastavit a že do čela rozhlasu instalují někdejšího šéfa vydavatelství Economia Michala Klímu. Co na tom, že to Klíma popřel a o žádné „politické tlačence“ neví.

Chaotická expanze multiplexu 3

Jan Potůček Jan Potůček
Nejdřív jsem to bral jako vtip nebo zajímavé dávkování informací. České Radiokomunikace prostřednictvím svojí dceřiné firmy Czech Digital Group oznámily, že tuto neděli 31. července dokryjí Karlovy Vary signálem multiplexu 3 s Primou love a křesťanským rádiem Proglas. V tu chvíli jsem zrovna dočítal rozhovor deníku E15 s novopečeným generálním ředitelem ČRa Kamilem Levinským, který v něm naznačoval, že do konce letošního roku získají pro multiplex 3 další tři televizní klienty.

Chat s Amy

Lukáš Polák Lukáš Polák
Jako velkého hudebního fanouška mě pochopitelně velice zasáhlo sobotní umrtí britské zpěvačky Amy Winehouse, která byla právem označována za největší talent ve své generaci, a to mimo jiné také kvůli textům, jež si sama skládala. Dříve nebo později bylo jasné, že jejího odkazu se nějakým způsobem chopí také tuzemské televizní hudební stanice. Každá na to šla po svém. Zatímco Óčko oznámilo, že odvysílá blok s její videografií, MTV nabídne koncert 45th at Night with Amy Winehouse.

Další výzva: Výluka vysílače Černá hora

Lukáš Polák Lukáš Polák
Ještě před odjezdem na dovolenou do Jižního Tyrolska, o které bude určitě na mém blogu ještě řeč, na DigiZone.cz si můžete prozatím přečíst text věnovaný vysílači Kronplatz, už jsem vás informoval o výměně své VKV antény. První pořádnou možnost, kdy jsem ji mohl „provětrat“, jsem dostal v úterý 28. června, kdy proběhla výluka východočeského vysílače Černá hora. Jelikož jsem se dříve ke zpracování textu nedostal, plním svůj závazek vůči nadšencům do dálkového příjmu až nyní…

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+