Více

Blogy

Slohová práce na téma „Co s Českou televizí“

Jan Potůček Jan Potůček
Šestadvacet kandidátských projektů na generálního ředitele České televize zveřejnila k pátečnímu večeru na svém webu Rada ČT. Vlastně nejde ani tak o projekty, jako spíš o koncepce dalšího rozvoje ČT a motivační dopisy kandidátů, proč chtějí být generálním ředitelem ČT. Je to zajímavé čtení. Někdy už ze samotné formy zpracování, aniž byste začali číst, pochopíte, že ten konkrétní kandidát nemá šanci.

Rádio Jizera, 107 MHz: Další nesmyslný kmitočet?

Lukáš Polák Lukáš Polák
Minulý týden udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nový kmitočet pro mladoboleslavské Rádio Jizera, jež bude určen pro město Mělník. Jde konkrétně o frekvenci 107 MHz, která by měla mít výkon 200 Wattů. Z pohledu Pražáka považuji tento kmitočet za nesmyslný, jelikož nevidím důvod, proč ho stanice po RRTV požadovala.

Co bych si přál na ČT změnit?

Jiří Job Jiří Job
Volba nového generálního ředitele ČT přitvrzuje. Celkově se přihlásilo 36 zájemců, ale rada 4 kandidáty vyřadila, a tak zůstalo 32 kandidátů. A co by měl nový generální ředitel v ČT změnit podle mě? Za hlavní problém považuji nedostatek vlastní tvorby. ČT by měla mít více vlastních pořadů a to jak v oblasti zábavy, tak i v oblasti vzdělání. Konkrétně ČT1 by se měla hodně zaměřit na zábavné pořady, seriály a publicistické magazíny…

Rádio Sázava = pohroma pro dálkový příjem

Lukáš Polák Lukáš Polák
Podnikatel Miroslav Pýcha se chystá v dohledné době na spuštění benešovského Rádia Sázava, které oživne po letech vleklého soudního sporu. Osobně jsem v této věci velice zaujatý, protože bych byl nejraději, kdyby kozmický kmitočet zůstal „mrtvý“ už natrvalo. Je mi v podstatě jedno, jaká stanice tu bude vysílat. Vadí mně samotný fakt, že na frekvenci 89,3 MHz bude vůbec něco vysílat.

Skvělý začátek dovolené

Lukáš Polák Lukáš Polák
Po čtrnácti dnech bez našeho šéfredaktora Jana Potůčka jsem se včera odebral na zaslouženou dovolenou, dalo by se říci odpočinek :-). V sobotu jsem pobýval ve východočeském Adršpachu a dnešní ráno jsem věnoval dálkovému příjmu DVB-T a televize v pásmu UHF vůbec. Původně jsem nad tím sice vůbec neuvažoval, ovšem hovor od našeho externího spolupracovníka Čestmíra Poláka mě přesvědčil o tom, že neprohloupím, pokud si zapnu svůj televizor a zkusím něco naladit.

Příběh jedné zrušené tiskovky

Jan Potůček Jan Potůček
Bombardován esemeskami od „zdroje, který si nepřál být jmenován“ jsem ve čtvrtek nevěřícně kroutil hlavou nad tím, jaký příběh může stát za jednou zrušenou tiskovou konferencí. Česká televize měla ve čtvrtek dopoledne představit podzimní programové schéma svého prvního programu. Na jedenáctou dopoledne sezvala novináře do Café Sahara v centru Prahy, jenže půl hodiny před začátkem konferenci narychlo „z technických důvodů“ zrušila. E-mailem.

Hazardování se značkou Radiožurnál

Jan Potůček Jan Potůček
Chápu-li správně záměr staronového generálního ředitele Českého rozhlasu Petra Duhana, chtěl by místo současných tří celoplošných okruhů veřejnoprávního rozhlasu provozovat hned čtyři a přejmenovat je podle čísel na Jedničku, Dvojku, Trojku a Čtyřku. Ve čtvrtečním rozhovoru pro server Médiář.cz pak Duhan říká, že nynější jedničku a hlavní program rozhlasu Radiožurnál by předělal na „Dvojku“ pro mladší posluchače, a už by nebyl nejdůležitější a nejposlouchanější stanicí ČRo.

Vznikne v dohledné době nový dětský kanál?

Tomáš Božek Tomáš Božek
Dětských kanálů vysílá v Česku hned několik – vedle asi nejoblíbenějšího Disney Channelu je to ještě např. Minimax, Nickelodeon nebo JimJam. V minulosti byl velmi populární SuperMax, na který dodnes mnoho lidí s nostalgií vzpomíná. Já si ale nemůžu pomoct, ale mě prostě jeden program pro děti a mládež chybí a je to program, který tady nikdy nebyl a není…

Ať žije Sky!

Lukáš Polák Lukáš Polák
Nedávno jsem dostal od jednoho našeho velice aktivního čtenáře nabídku, která se neodmítá. V Itálii si pořídil přes server ebay kartičku pro příjem tamní satelitní služby Sky a zeptal se mě, zdali bych ji před ním nechtěl vyzkoušet. Protože tento paket považuji za to nejlepší, co je v Evropě z družice dostupné, neváhal jsem ani chvilku. Navíc už jste jistě díky mému blogu poznali, že objevování nových věcí mi skutečně není cizí.

Ještě pár slov k Šeherezádě

Tomáš Božek Tomáš Božek
Vím, že už to není příliš aktuální, ale blog si začínám psát až teď, a už dřív jsem se k tomuto tématu chtěl vyjádřit, tak snad nebude vadit, že jsem se k tomu dostal až nyní. Turecká telenovela (nebo, jak ji označili na Nově „moderní romantická pohádka “) Tisíc a jedna noc se už pár měsíců vysílá na Nově. Začátku vysílání tohoto seriálu předcházela docela velká kampaň, která byla velmi specifická…

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+