Více

Blogy

Rudá knížka Petra Dvořáka

Jan Potůček Jan Potůček
Před finální volbou generálního ředitele České televize to vypadalo jenom jako směšná snaha diskreditovat hlavního favorita. Bývalý šéf televize Nova Petr Dvořák je v Národním archivu České republiky veden jako někdejší člen Komunistické strany Československa (KSČ) a jeho protikandidáti to brali jako svoji výhodu. Sám Dvořák dokola tvrdil, že členem KSČ nikdy nebyl, pouze o členství žádal.

Hrdina naší doby

Jan Potůček Jan Potůček
Václav Moravec je na koni. „Mordparta“, jak prý podle něj zaměstnanci označují současné vedení ČT okolo ředitele zpravodajské ČT 24 Romana Bradáče a šéfa ČT 1 Radana Dolejše, prohrálo boj o Kavčí hory a ačkoli v ředitelském křesle neskončil jeho favorit Fero Fenič, už není třeba se bát nějakých postihů za otevřenou kritiku do vlastních řad. A tak je možné urvat se úplně ze řetězu a tu končící „mordpartu“ pěkně veřejně dorazit.

Hra o peoplemetry není ještě zdaleka dohraná

Jan Potůček Jan Potůček
Staronovým „měřičem“ televizní sledovanosti v Česku by měla být v letech 2013 až 2017 společnost Mediaresearch, která provozuje peoplemetry již nyní a činí tak již od roku 2005. Rozhodla o tom hodnotící komise Asociace televizních organizací (ATO), jež je zadavatelem projektu elektronického měření sledovanosti televizí. Vtip je ale v tom, že firmu Mediaresearch vybrali jen tři ze čtyř stálých členů ATO, kteří k tomu mají oprávnění: Česká televize, Prima a Asociace komunikačních agentur.

Štábní kultura a la Moravec

Jan Potůček Jan Potůček
Že má Václav Moravec slabé nervy a ve vypjatých situacích dokáže „uletět“, jsem věděl už dávno. Moc dobře si pamatuji na rozhovor, který jsem s ním dělal před lety pro Reflex, na úplném začátku Otázek Václava Moravce v České televizi, kdy zmítán depresí prorokoval, že ho z Kavčích hor brzy vyhodí (mimochodem mi tehdy tvrdil, že jeho jméno do názvu diskuse prosazovala ČT, nikoli on)…

Co je to tedy veřejnoprávní?

Tomáš Flaška Tomáš Flaška
Známe ty fráze o službě veřejnosti, nezávislosti a já nevím co ještě. A teď si premiér pozve na pohovor nejžhavějšího favorita na nového ředitele České televize. Když je načapán na švestkách tak hned přichází s vysvětlením, že on nebo jeho lidé se schází i s ostatními kandidáty. Faktem ale je, že on sám se sešel jen s panem Dvořákem, aspoň zatím.

Transparentní rozhovory s kandidáty na ředitele ČT?

Jan Potůček Jan Potůček
Česká televize se rozhodla přispět k „transparentnosti“ volby svého nového generálního ředitele tím, že od tohoto pondělí do pátku nabídne v Událostech, komentářích na ČT 24 rozhovory se všemi pěti finalisty výběrového řízení. Byl by to jistě chvályhodný čin, pokud by jedním z těch pěti kandidátů nebyl výkonný ředitel ČT 24 Roman Bradáč, tedy přímý nadřízený moderátora, který tyto rozhovory vede.

Za hokejisty Jaroslavle netruchlím

Lukáš Polák Lukáš Polák
V druhé polovině tohoto týdne zasáhla sportovní svět krutá zpráva – celý hokejový tým ruské Jaroslavle včetně třech českých chlapců zahynul při tragickém pádu letounu, v němž se přepravovali na začátek nové sezóny KHL. Celou republiku, alespoň tak, jak nám to prezentují média, zasáhla vlna solidarity, která se projevila jak podle dobře nalinkovaného scénáře.

Televize jako rádio?

Tomáš Božek Tomáš Božek
V poslední době nad tím občas přemýšlím. Přemýšlím nad tím, jestli by mohl vzniknout (a uživit se) projekt hudební televize, která by byla tak trochu jiná než ostatní. Jiná než je Óčko, MTV, Musicbox, Retro Music Tv a další. Představuji si televizi, jejíž program by vypadal podobně jako program rádia – to znamená vysílaly by se tam videoklipy, ale vždy mezi nimi by byly živé moderátorské vstupy. Tato televize by byla daleko živější než ostatní, bylo by to vlastně celodenní živé vysílání…

Překvapení Milana Uhdeho

Jan Potůček Jan Potůček
Předseda Rady České televize Milan Uhde je podle svých slov „překvapen“ některými jmény finalistů konkurzu na generálního ředitele ČT. Volba prý neodpovídá tomu, co prohlašovali radní ve středu dopoledne na neveřejné schůzce před veřejným zasedáním, kde se vybíralo pět hlavních kandidátů na ředitele. Uhdemu mezi finalisty chybí „kumštýři“ typu Fera Feniče.

Bude Talent na Primě letošním propadákem?

David Křížka David Křížka
To jsem nečekal, že Doktora od jezera hrochů si zapne přes dva milióny diváků. Ale tušil jsem, že nedělní večer bude patřit Nově. Prima i letos nasadila na podzim soutěž Česko Slovensko má talent. A nejspíš udělala chybu. Včerejší večer potvrdil, že diváky už nebaví talentové soutěže. Příkladem jsou loňské úspěšné večery na ČT1, kdy se vysílala česká filmová dramatika…

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+